בית אבות

אין ספק כי הרצון של כל אדם בכל גיל הוא לחיות חיים עצמאיים לחלוטין בביתו, בו הוא אדון לעצמו ולחייו באופן מלא. 

ישנם קשישים שאכן עושים זאת וחיים בביתם כל חייהם, אך ישנם לא מעט קשישים שעם הזמן מאבדים מיכולותיהם, במיוחד יכולת ניהול בית וזקוקים לתמיכה ומסגרת שתעטוף ותגן עליהם. 

זה הזמן בו עולה האפשרות לעבור לבית אבות. 

פעמים רבות המשפחה נתקלת בהתנגדות מצד הקשיש אך היא יודעת שזה הדבר הנכון לעשות. גם הקשיש בשלב מסוים מבין שכך חייו ימשיכו בצורה טובה וקלה יותר, כשאינו בודד ובכל רגע יוכל לקבל עזרה שיזדקק לה.

 

 

כל היתרונות של בית אבות

לפני הכל בית אבות הוא קודם כל מסגרת וקהילה של אנשים שיש להם הרבה מן המשותף. 

עבור קשישים רבים הקושי הגדול ביותר הוא בדידות והדבר משפיע לרעה על כל תחומי החיים, כמו בריאות נפשית אך גם בריאות פיזית וכמובן ביטחון ובטיחות. בית אבות הוא קודם כל מקום בו הקשיש לא יהיה בודד יותר.

הדבר כמובן נותן שקט גם למשפחתו שיודעת שהוא בידיים טובות. מעבר למסגרת הכללית, בבית אבות דואגים לכל צרכיו של קשיש: תזונה עשירה, ביגוד, היגיינה, פעילויות והעשרה שיתרמו לו ויתנו לו סיפוק. יתרון גדול עוד יותר ישנו לבית אבות המשלב מחלקות שונות בהתאם למצבו של הקשיש כך שאם מצבו הורע פיזית ובריאותית והוא הפך לסיעודי, הוא יוכל לעבור למחלקה המתאימה.

בית אבות יקירי ירושלים הוא בית אבות סיעודי בשכונת תלפיות, זהו בית אבות ותיק בו חדרים מרווחים ונוחים ותמיכה ועזרה לאורך כל שעות היום.

למה בית אבות סיעודי ולא מטפל?

משפחות רבות של קשישים המגיעים למצב סיעודי, מצב בו הם צריכים עזרה קבועה בכל פעולות היומיום, החל מאכילה דרך רחצה והלבשה ועד קימה מהמיטה מתלבטים מה מתאים יותר: לדאוג למטפל צמוד או להעביר את הקשיש לבית אבות סיעודי. 

היתרון בהבאת מטפל הוא שהקשיש נשאר בביתו ובסביבה המוכרת לו. עם זאת, גם מטפל צמוד לא עונה בהכרח על הצורך של הקשיש בחברה, במיוחד כשיש מחסומי שפה. עם מטפל אין לו שירותים רפואיים צמודים או טיפול נפשי רגשי צמוד. בנוסף, הסטטוס של משפחת הקשיש הופך ל”מעסיק” כאשר ישנו מטפל. זאת בניגוד לסטטוס לקוח. 

לדבר ישנן השלכות רבות. לכן, עם הקושי הזמני שבמעבר למקום אחר, בית אבות סיעודי יתן לקשיש את כל הנדרש ואף מעבר לכך כדי שחייו יהיו טובים ובטוחים.

יצירת קשר

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת,
לייעץ ולכוון אתכם:

חייגו עכשיו

074-710-7425

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

מאמרים נוספים

בתי אבות בת”א

המטרה המרכזית והמהותית ביותר של בתי אבות בת”א בראש ובראשונה היא להעניק טיפול רפואי צמוד בהתאמה אישית. במקום כמו בתי אבות בת”א תוכלו למצוא את

קרא עוד »

בית אבות סיעודי

היתרון הבסיסי והחשוב ביותר של בית אבות סיעודי הוא העובדה כי הוא מהווה סביבה טיפולית ובטוחה עשרים וארבע שעות ביממה, מה שמאפשר לקשיש להרגיש ביטחון

קרא עוד »

מחלקות תשושי נפש

המטרה העיקרית והחשובה ביותר של מחלקות תשושי נפש היא להעניק טיפול רפואי צמוד ותמיכה לאורך כל הדרך. מחלקות תשושי נפש למעשה נועדו עבור בני הגיל

קרא עוד »

דיור מוגן במרכז

דיור מוגן במרכז הפך להיות בשנים האחרונות לאחד השירותים המבוקשים ביותר בקרב משפחות רבות, ובצדק. שירותי דיור מוגן במרכז מאפשרים ליקרים לכם מכל ליהנות מחיים

קרא עוד »

בית אבות בירושלים

בית אבות בירושלים הינו פתרון מושלם עבור כל מי שמתגורר בסביבה. אין ספק כי שאלות רבות מעסיקות את בני גיל הזהב ומשפחותיהם. שאלות כמו האם

קרא עוד »
סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן