דיור מוגן

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם בצומת הדרכים הזה בו עליהם להחליט האם הם רוצים להישאר בביתם או מעוניינים להמשיך את חייהם דווקא במסגרת כלשהי. דיור מוגן הוא מעין פתרון ביניים. מצד אחד הוא מיועד לבני גיל השלישי שהם עצמאים ומתפקדים אך מצד שני כן מחפשים מקום שיתן להם הגנה כלשהי ומעטפת של שירותים, גם אם חלק גדול מהם בתשלום. 

האפשרות ליצור קשרים חברתיים בקלות וזמינות של חוגים או העשרה לשעות הפנאי מושכת רבים לדיור מוגן. 

עם זאת, דיור מוגן מתאים רק לאלה שהם מתפקדים ועצמאים לחלוטין. עבור אלה שזקוקים לתמיכה רבה ביותר נדרשת מסגרת של בית אבות או אפילו בית אבות סיעודי.מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?
עבור רבים שלא נכנסו עדיין לעומק הדברים, דיור מוגן ובית אבות הם מושגים נרדפים ממש. אז הדברים אינם כך. 

כפי שציינו, דיור מוגן נועד רק לאלה שמתפקדים באופן מלא. 

למעשה הם רוכשים או שוכרים יחידת דיור וחיים חיים עצמאיים. הם יכולים ליהנות משירותים שישנם במקום כמו ארוחות או חוגים ופעילויות בתשלום. בבית אבות הסטטוס שונה. 

קשיש העובר לבית אבות הוא דייר של בית האבות על כל הזכויות הנובעות מכך. באחריות בית האבות לדאוג לו לתזונה מלאה, טיפול רפואי, פעילויות והעשרה, לבוש, טיפוח וטיפול. בית אבות מיועד לקשישים המתפקדים באופן כללי אך עדיין זקוקים לעזרה בדברים מסוימים.

כל קשיש והמסגרת המתאימה לו

לכל גיל ולכל מצב פיזי, רגשי או קוגניטיבי ישנה המסגרת המתאימה לו. בית אבות סיעודי נועד להפוך את יתרת חייו של הקשיש לנעימה וטובה ולתת שקט למשפחתו. 
בית אבות יקירי ירושלים הוא בית אבות סיעודי בו ישנה גם מחלקה לתשושי נפש (חולי אלצהיימר למשל). למקום צביון דתי והוא מעניק לדייריו את כל התמיכה וההגנה הנדרשת כך שירגישו שהם אהובים ורצויים גם כאשר יכולותיהם אינן כפי שהיו פעם.

בית אבות או בית אבות סיעודי?

אם דיור מוגן נחשבת למסגרת העצמאית ביותר בסקאלה, מן העבר השני נמצא בית אבות סיעודי. 

בית אבות סיעודי מטפל בקשישים שזקוקים לעזרה על בסיס קבוע גם בפעולות פשוטות כמו אכילה, רחצה ואף כאלה שאינם שולטים בסוגרים. 

עם זאת, עדיין בית אבות סיעודי טוב מעניק לדייריו גם תחושה נעימה, העשרה ופעילויות, כשלכל דייר מותאמות פעילויות בהתאם ליכולותיו.

יצירת קשר

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת,
לייעץ ולכוון אתכם:

חייגו עכשיו

074-710-7425

או מלאו פרטיכם וניצור קשר:

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן